czwartek, 9 czerwca 2016

Dwóch pretendentów i jeden tron



Sejm elekcyjny pod Warszawą obraduje. Szlachta przyjęła już Pacta Conventa. Wczoraj Eminencja Interrex zarządził zgłaszanie kandydatur do tronu. Jak dotąd o koronę i sześciomiesięczne urzędowanie na Zamku Królewskim ubiega się dwóch pretendentów, którzy stają po raz drugi naprzeciwko siebie w elekcji. 

Sebastian von Tauer

Wojewoda bydgoski ubiega się o ponowny wybór. Dał się poznać szlachcie jako dobry administrator, organizator i animator przedsięwzięć narracyjnych. Nic więc dziwnego, że cieszy się powszechnym poważaniem. W ostatniej listopadowej elekcji stanął naprzeciwko księcia Kosmy Medyceusza, król  Niderlandów Wilhelma II oraz cara Abachazji Tomasza Bagrata.


Tomasz Bagrat Dostojewski

Nosi tytuły księcia Abachazji, wielkiego księcia Bałmucji, margrabiego Lisendorffu, działa w Brodrii, Bialenii i wspomnianej Abachazji. Podobnie jak wojewoda bydgoski również startował w ostatniej listopadowej elekcji, jednak w przeciwieństwie do Mości von Tauera z mizernym skutkiem. Wszystko wskazuje na to, że abachaski pretendent przekreślił już swoje szanse: "[...] Co się tyczy pytania o RON. A czy istnieje Królestwo Polski i Wielkiego Księstwa Litewskiego czy Rzeczpospolita Obojga Narodów?". Szlachtę oburzyło niby niewinne pytanie. Mości Pan Mikołaj Hrychowicz skomentował: "Na Boga, jak Wasza Wysokość chce panować w kraju, o którym tak mało wie ? [...]", a Mości Pan Aleksander Trzaska-Chojnacki dodał: "Obawiam się, że jaka wiedza, takie będą rządy".

Co słychać na kurczącym się Vaarlandzie?

I. Skarland
W Skarlandzie od 07 kwietnia 2016 roku toczy się debata nad przyszłością państwa. Niestety dyskusja nie cieszy się zbytnim zainteresowaniem wśród Skarlandczyków i jak dotąd nie przyniosła żadnego obiecującego pomysłu. Pojawiły się nawet głosy, które przemawiają za likwidacją Skarlandu. 

II. Aguria
Regent Królestwa Agurii Aleksander Petrowicz Catalan rozpoczął dyskusję na temat przyszłości państwa. W przeciwieństwie do Skarlandu w Agurii wzbudziła ona zainteresowanie swoich obywateli.

III. Księstwo Antwerpii
Strona Państwa Kościelnego Rotria, które jest suwerenem Antwerpii, cały czas pozostaje zawieszona.

IV. Królestwo Belgii
Państwo faktycznie nie istnieje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz